Drogie Studentki i Studenci z Ukrainy,

podobnie jak władze UŁ, Dyrekcja Instytutu Anglistyki wyraża pełną solidarność z narodem ukraińskim oraz zdecydowanie potępia bezprawną agresję przeciwko Waszemu suwerennemu państwu. Mamy nadzieję, że działania podjęte przez międzynarodowe organizacje doprowadzą do szybkiego zakończenia działań zbrojnych.

Wiemy, że wielu z Was niepokoi się o losy rodzin i przyjaciół oraz o własną przyszłość. Chcielibyśmy zapewnić, że możecie liczyć na pełne wsparcie od uczelni. Jesteśmy gotowi zaoferować Wam pomoc i opiekę w trudnych chwilach. Bardzo prosimy o komunikowanie swoich potrzeb – do dyrekcji i sekretariatu IA, czy też do dziekanatu Wydziału Filologicznego.

Apelujemy do całej społeczności studenckiej o otoczenie ukraińskich koleżanek i kolegów szczególną troską, o udzielenie im wsparcia oraz wzmocnienie ich swoją obecnością i rozmową.

Dyrekcja Instytutu Anglistyki UŁ