PLLuM okazał się być najskuteczniejszym z testowanych przez Comarch modeli AI. W konsorcjum projektu znalazło się sześć podmiotów, a jednym z nich jest Uniwersytet Łódzki.
Uniwersytet Łódzki angażował się niemal we wszystkie fazy budowy modelu PLLuM. Specjalizowaliśmy się zwłaszcza w rozwoju kompetencji konwersacyjnych modelu bazowego
– powiedział prof. Piotr Pęzik z Wydziału Filologicznego naszej uczelni, który kieruje pracą zespołu UŁ w projekcie PLLuM.
Polski model językowy będzie wykorzystywany w aplikacji ChatERP, która wspiera klientów w nawigacji po interfejsie, ułatwia wykonywanie zadań, odpowiada w języku naturalnym i automatyzuje powtarzalne obowiązki.
Informacja o kryteriach wyboru modeli PLLuM do wdrożenia w jednym z najważniejszych rozwiązań ERP potwierdza przyjęte w zespole PLLuM@UŁ założenia dotyczące źródeł i jakości danych językowych w procesie dostrajania modeli generatywnych. Cieszymy się, że model projektowany z myślą o administracji publicznej znalazł zastosowanie tak szybko i na tak wielką skalę również w sektorze prywatnym
– dodał prof. Piotr Pęzik.
To z pewnością dopiero początek sukcesów PLLuM-a, który przez szeroką gamę swoich możliwości może być wykorzystywany zarówno w sektorze publicznym, prywatnym, jak i komercyjnym.
Redakcja: Biuro Prasowe UŁ