• INSTYTUT
  • AKTUALNOŚCI

Relacja z udziału Studenckiego Koła Naukowego Literature & Art Society w uniwersyteckich obchodach Dnia Dziecka

W piątek 7 czerwca 2024 przedstawiciele naszego Studenckiego Koła Naukowego Literature & Art Society mieli przyjemność wziąć udział w uniwersyteckich obchodach Dnia Dziecka! Zorganizowaliśmy dla Naszych Małych Przyjaciół kącik na pikniku, który nieoficjalnie nazwaliśmy Kącikiem Wyciszenia. Literatura i sztuka dają możliwość oderwania się od codzienności, tego co znane i zanurzenia się w świat wyobraźni i fantazji. Chcieliśmy by dzieci mogły odejść na chwilę od zwyczajowej zabawy i pogrążyć się w pasji tworzenia. Rysowaliśmy, malowaliśmy i śmieliśmy się razem z nimi, pomagając im interpretować to, co stworzyli. Nasze wspólne interpretacje rozwijały w dzieciach tak ważną umiejętność kreowania nie tylko wizualnej, ale i słownej wypowiedzi. Dzieci mogły wybrać, czy wolą kontynuować sztukę stworzoną uprzednio przez innych małych artystów, czy być może woleliby stworzyć coś sami od początku. Rozmawialiśmy również z rodzicami—sztuka jest tematem, którym łatwo zainteresować i który wywołuje wiele pozytywnych skojarzeń i przemyśleń. Dumnie reprezentowaliśmy nasze Koło wśród innych piknikowych atrakcji i w otoczeniu dzieci oraz sztuki nie mieliśmy nawet chwili by się nudzić. Dzień był udany—dla dzieci, dla nas i z całą pewnością również dla świata artystycznego!

Aneta Wyczechowska
Bartłomiej Sobański