• INSTYTUT
  • AKTUALNOŚCI

„Kompetencje przyszłości – umiejętności jutra” – zajęcia ogólnowydziałowe dla studentów Filologa

W ostatnim czasie na rynku pracy zauważalny jest wzrost wartości kompetencji miękkich. Mając na uwadze ten trend, Wydział Filologiczny UŁ przy współpracy z firmą Xpert-In-Processes przygotował dla wszystkich swoich studentów ofertę interesujących zajęć ogólnowydziałowych w formie seminarium pod nazwą „Kompetencje przyszłości – umiejętności jutra”.

W ramach zajęć studenci zdobędą szereg umiejętności praktycznych. Dowiedzą się m.in. jak skutecznie się komunikować i negocjować, w jaki sposób zarządzać sytuacją kryzysową i konfliktami oraz jak pracować na rozwojem osobistym.

Chcemy zaoferować nasze doświadczenie w budowaniu kompetencji jutra młodemu pokoleniu, które przygotowuje się do wejścia w rynek pracy. Dlatego cieszymy się z otrzymanej propozycji współpracy z Wydziałem Filologicznym Uniwersytetu Łódzkiego

– podkreśla Krzysztof Drozd z firmy Xpert-In-Processes.

W trakcie seminarium prowadzący będą stosować różnorodne metody szkoleniowe. Uczestnicy wezmą udział w interaktywnych wykładach i pokazach, zapoznają się ze studiami przypadków, ale również wykażą się własną aktywnością poprzez odgrywanie ról i udział w grach symulacyjnych.

Nietypowy będzie również system oceny uczestników zajęć. Studenci biorący udział w seminarium będą oceniani ze zdobytej wiedzy, zrozumienia tej wiedzy oraz umiejętności jej zastosowania w ramach prowadzonych miniprojektów.

Seminarium „Kompetencje przyszłości – umiejętności jutra” odbywać się będzie w czwartki w godzinach 13:30-15:00. Za udział w zajęciach studenci otrzymają 4 punkty ECTS. Rejestracja na seminarium będzie prowadzona poprzez USOS w dniach 29 września - 11 października.

Szczegółowy opis zajęć zamieszczamy w załączniku.