Spotkanie z konsulem USA w Łodzi - wakacje 2024 w Stanach Zjednoczonych

Miejsce wydarzenia: Pomorska 171/173, 90-236 Łódź
Czas: 06 marca 2024 (środa) 14:15 - 15:45

Ambasada Stanów Zjednoczonych w Warszawie, Camp Counselors USA-Poland - partner Departamentu Stanu oraz Wydział Filologiczny Uniwersytetu Łódzkiego zapraszają na spotkanie z dyplomatą - przedstawicielem Ambasady USA w Polsce.

Pani Konsul Caitlin Karraker omówi 3 tematy istotne dla studentów:

• programy wakacyjnej wymiany kulturowej w USA, niekolidujące z zajęciami w roku akademickim
  • możliwości studiowania w Stanach
  • oraz aspekt zniesienia wizy turystycznej - jak podróżować do USA bez wizy.

Pani Konsul odpowie także na wszelkie pytania - mogą być zadane w języku polskim (w razie potrzeby wyznaczona osoba będzie tłumaczyć).

Podczas spotkania poruszone zostaną dodatkowo następujące kwestie:

• Praca i zwiedzanie w USA okiem uczestnika programu CCUSA
  • Programy wymiany w Kanadzie, nie tylko dla studentów!

Zapraszamy 6 marca (środa) do auli Rady Wydziału (A5) na godzinę 14:15. Wstęp wolny.

Prelegenci:

• Caitlin Karraker, Consular Officer, Ambasada Stanów Zjednoczonych w Warszawie

Pani Caitlin Karraker jest dyplomatą w randze Konsula w Ambasadzie Stanów Zjednoczonych w Warszawie. Pracowała jako adwokat w różnych sferach interesu prawa publicznego, przede wszystkim na szczeblach regionalnego sądu stanowego i federalnego sądu apelacyjnego. Posiada dyplom Doctor of Law z uczelni University of St. Thomas School of Law w Minneapolis, Minnesota oraz Bachelor of Arts, Political Science and Government z Baylor University w Waco, Texas. Od ponad roku przebywa w Polsce, gdzie zajmuje się między innymi rozpatrywaniem wniosków wizowych oraz spotkaniami na uczelniach wyższych i w szkołach średnich.

• Bożena Magdziak

sekcja konsularna Ambasady Stanów Zjednoczonych w Warszawie